ZDA 2012 od New Yorka do Los Angelesa

primozK
PrispevkovCOLON 31
PridruženCOLON Če Apr 12, 2012 4:23 pm

Re: ZDA 2012 od New Yorka do Los Angelesa

OdgovorNapisal/-a primozK » To Maj 22, 2012 1:32 pm

Naredil sem prijavo ESTA preko interneta in me zanima kaj zdaj potrebujem v ZDA? kako potrdilo? dobil sem nazaj da je potrjeno in neke 16-mestne kode!

Zanima me tudi kje zdignemo letalske vozovnice na letališčih, če imamo e-tickets sprintani?

Zanima me tudi kako odpoveš kako rezervacijo motela? Ko rezerviraš motel ti na kartico takoj naredijo bremenitev za ta znesek ali na dan, ko presiš tam? Gre se samo za to, da nebi prekoračil limita za rent-a-car, saj moram pustiti vsaj 600€ za rent-a-car.

Zanima me tudi kako je s temi bazeni v motelih! So čisti? Veliko ljudi se kopa? pa naprimer imajo nekatere Hot tub! To pomeni najverjetneje vroča kopel notraj ali pač bazen z vročo vodo?

Kako je kaj zanesljiv ponudnik rent-a-car: AutoEuropa? So najcenejši za moje povpraševanje! Kaka je kratica za osnovno avtomobilsko zavarovanje? zakaj imajo posebej označeno, da nimajo zavarovano strehe in podvozja?

Kako je kaj z zamujanjem letal v ZDA? Pri prihodih v ZDA in odhodih? Ter tudi v notranjih letih! Imamo en let iz BUFFala v NEWARk v SAN Francisco v Las Vegas! Kako dolgo se ponavadi potrebuje, da prideš iz pristanka letala ven iz letališča? Isto med leti v ZDA in prihodi ter odhodi v/iz ZDA?

Hvala za odgovore!

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 22, 2012 2:12 pm

primozK napisal/-aColonNaredil sem prijavo ESTA preko interneta in me zanima kaj zdaj potrebujem v ZDA? kako potrdilo? dobil sem nazaj da je potrjeno in neke 16-mestne kode!

Jaz sem lani dobil pdf, na katerem je pisalo: MDV predlaga, da natisnete ta zaslon za svojo evidenco, vendar vam ne bo potrebno predložiti
kopijo dovoljenja, da lahko potujete.

primozK napisal/-aColonZanima me tudi kje zdignemo letalske vozovnice na letališčih, če imamo e-tickets sprintani?

e-ticket je že to - ticket (karta). S to karto lahko že preko računalnika narediš "check-in" (priporočljivo) in dobiš še "boarding pass", ki ga sam natisneš in je v bistvu vse, kar potrebuješ za vstop na letalo. Na letališču še edino oddaš prtljago. Če pa tega ne narediš doma pa se z e-ticket na okenčku prijaviš in dobiš tam "boarding-pass".

primozK napisal/-aColonZanima me tudi kako odpoveš kako rezervacijo motela? Ko rezerviraš motel ti na kartico takoj naredijo bremenitev za ta znesek ali na dan, ko presiš tam? Gre se samo za to, da nebi prekoračil limita za rent-a-car, saj moram pustiti vsaj 600€ za rent-a-car.

Odvisno, preko česa si rezerviral. Na straneh posameznih motelov in npr. Booking.com ne odtegnejo nič (plačaš na recepciji, lahko tudi z gotovino), št. kartice je le za garancijo, da boš prišel (odtegnejo ti, če ne prideš, brez da bi odpovedal). Preko hotels.com pa ti odtegnejo takoj in ti potem vrnejo, če odpoveš.

primozK napisal/-aColonZanima me tudi kako je s temi bazeni v motelih! So čisti? Veliko ljudi se kopa? pa naprimer imajo nekatere Hot tub! To pomeni najverjetneje vroča kopel notraj ali pač bazen z vročo vodo?

To je verjetno odvisno od osebnih od posameznega motela, jaz lani pri nobenem bazenu nisem imel slabega občutka. Hot tube pa pomeni vroča kopel (jacuzzi), lahko je tudi večji za recimo 10-20 oseb, znotraj ali zunaj.

primozK napisal/-aColonKako je kaj zanesljiv ponudnik rent-a-car: AutoEuropa? So najcenejši za moje povpraševanje! Kaka je kratica za osnovno avtomobilsko zavarovanje? zakaj imajo posebej označeno, da nimajo zavarovano strehe in podvozja?

AutoEurope je eden večjih, več o zavarovanjih si oglej v teh prispevkih:
http://blog.posvetu.si/wp/2012/04/17/zavarovanja-pri-najemu-avta-v-zda/
http://blog.posvetu.si/wp/2012/04/16/najem-avtomobila-v-zda-splosne-informacije/
http://blog.posvetu.si/wp/2012/05/08/kje-najeti-avto/
Če ni skrivnost - preko katere strani boš rezerviral?

primozK napisal/-aColonKako je kaj z zamujanjem letal v ZDA? Pri prihodih v ZDA in odhodih? Ter tudi v notranjih letih! Imamo en let iz BUFFala v NEWARk v SAN Francisco v Las Vegas! Kako dolgo se ponavadi potrebuje, da prideš iz pristanka letala ven iz letališča? Isto med leti v ZDA in prihodi ter odhodi v/iz ZDA?

To je težko reči na splošno, odvisno od posameznega leta/letališča. Če imaš te lete na isti karti potem ni tak problem, te počakajo/dobiš let mesto na naslednjem letu, če je slučajno večja zamuda. Pri prihodu v ZDA pa le računaj na kakšno dobro uro, da prideš preko imigracije, pri odhodu pa seveda tudi imej rezervo.

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » To Maj 22, 2012 3:24 pm

Odvisno, preko česa si rezerviral. Na straneh posameznih motelov in npr. Booking.com ne odtegnejo nič (plačaš na recepciji, lahko tudi z gotovino), št. kartice je le za garancijo, da boš prišel (odtegnejo ti, če ne prideš, brez da bi odpovedal). Preko hotels.com pa ti odtegnejo takoj in ti potem vrnejo, če odpoveš.

Super8 hoteli oz preko Wyndham group.

http://www.billiger-mietwagen.de

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 22, 2012 3:55 pm

primozK napisal/-aColon

Super8 hoteli oz preko Wyndham group.

http://www.billiger-mietwagen.de

Načeloma pri Wyndham ne plačaš vnaprej (razne če vzameš kakšno akcijo za pre-payed rooms, je jasno napisano), če pa uporabljaš akcijo od ABNSave pa je ta cena običajno najboljša, plačaš pa ob odhodu, lahko tudi z gotovino.

Glede http://www.billiger-mietwagen.de/ pa majhna prošnja:
ravno testiram partnerstvo s to spletno stranjo, zato te prosim, da preveriš, če ti preko tega partnerskega linka http://www.billiger-mietwagen.de/ najde isto ceno za tvoje potovanje. Prosim, da mi poveš, če pride do kakšnih razlik, kar sem jaz testiral je bila cena (in vse ostalo) vedno enako.

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » To Maj 22, 2012 4:07 pm

Glede http://www.billiger-mietwagen.de/ pa majhna prošnja:
ravno testiram partnerstvo s to spletno stranjo, zato te prosim, da preveriš, če ti preko tega partnerskega linka http://www.billiger-mietwagen.de/ najde isto ceno za tvoje potovanje. Prosim, da mi poveš, če pride do kakšnih razlik, kar sem jaz testiral je bila cena (in vse ostalo) vedno enako.

Cene so enake! Če bom rezerviral preko njih, bom sigurno vzel tvojo povezavo in prispeval s tem nekaj za ta forum.
Zanima me še:
Ford Fusion U.S. Modeloder ähnliches Modell

Versicherung im Detail

Einfache Haftungsbeschränkung?
Vollkasko ohne Selbstbeteiligung?
Diebstahl-Versicherung ohne Selbstbeteiligung?
Haftpflicht-Deckungssumme?
1.000.000 USD (≈ 782.560 €)
Glas- und Reifenschäden abgedeckt?
Dach- und Unterbodenschäden abgedeckt?
Bearbeitungsgebühr erstattet?

Kaj pomeni v praksi pri Volkasko in Diebstahl Selbstbeteiligung?
Zadnji 2 vrstici nista zajeti v ceno! Je to nujno?

Hvala in lp

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » To Maj 22, 2012 4:31 pm

e-ticket je že to - ticket (karta). S to karto lahko že preko računalnika narediš "check-in" (priporočljivo) in dobiš še "boarding pass", ki ga sam natisneš in je v bistvu vse, kar potrebuješ za vstop na letalo. Na letališču še edino oddaš prtljago. Če pa tega ne narediš doma pa se z e-ticket na okenčku prijaviš in dobiš tam "boarding-pass".

kje pa naredim ta check in!?

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 22, 2012 4:41 pm

primozK napisal/-aColonGlede http://www.billiger-mietwagen.de/ pa majhna prošnja:

Cene so enake! Če bom rezerviral preko njih, bom sigurno vzel tvojo povezavo in prispeval s tem nekaj za ta forum.
Zanima me še:
Ford Fusion U.S. Modeloder ähnliches Modell

Versicherung im Detail

Einfache Haftungsbeschränkung?
Vollkasko ohne Selbstbeteiligung?
Diebstahl-Versicherung ohne Selbstbeteiligung?
Haftpflicht-Deckungssumme?
1.000.000 USD (≈ 782.560 €)
Glas- und Reifenschäden abgedeckt?
Dach- und Unterbodenschäden abgedeckt?
Bearbeitungsgebühr erstattet?

Kaj pomeni v praksi pri Volkasko in Diebstahl Selbstbeteiligung?
Zadnji 2 vrstici nista zajeti v ceno! Je to nujno?

Hvala in lp

Hvala

ohne Selbstbeteiligung pomeni dobesedno "brez lastne udeležbe" oz. v jeziku zavarovalnic "no exces" oz. brez odbitne franšize - se pravi, da v primeru nesreče zavarovanje krije vse stroške.

Glede podvozja je to kar praksa pri večini ponudnikov, na ta način se zavarujejo pred neodgovorno vožnjo. Imaš tudi ponudnike, ki ti tudi to zavarujejo, če je le nekaj evrov dražje potem se verjetno splača, drugače jaz ne bi kompliciral, nisem slišal še za noben primer, ko bi se komu to zgodilo.
Da npr. kopiram splošne pogoje druge agencije:"You may be held responsible for damage to or loss of tyres, windscreens, glass and undercarriage. Please check with the car rental agent on arrival." Ta nemška agencija mi je ravno zato všeč, ker vse jasno napiše, drugi to običajno skrijejo v drobni tisk.

glede zadnej vrstice je po mojem povsem nepomembna, to pomeni, da če odpoveš v zadnjih 24h pred najemom plačaš mislim da 30€, drugače pa je brezplačno. Glej http://www.billiger-mietwagen.de/stornierung.htm,
google Translate prevod:
Preklic
do 24 ur pred najemom je preklic preko nas brezplačen.
.
.
Od 24 ur preden najemom naprej veljajo pogoji za preklic ponudnika.

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 22, 2012 4:49 pm

primozK napisal/-aColon

kje pa naredim ta check in!?

Na spletni strani letalske družbe določeno(1-15) število dni pred odhodom, poglej na ta link za več informacij: http://www.expedia.co.uk/daily/flights/check-in/default.aspx

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » Sr Maj 23, 2012 3:31 pm

Zanima me še glede Death valleya! Kaj je tam za videti in koliko časa ti ti ogledi vzamejo?

Imam namen narediti naslednjo pot: kingman - hoover dam - death valley - Lone pines - Mammoth Lakes 680 Km

kaj mi priporočaš za ogled na tej poti!?

in na trasi: Crazy Horse - Moab! Tu zmes mamo samo vožnjo in nočitve in me zanima, če je kaj takega,
da bi se res moralo videti!

lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Sr Maj 23, 2012 8:29 pm

primozK napisal/-aColonZanima me še glede Death valleya! Kaj je tam za videti in koliko časa ti ti ogledi vzamejo?

Imam namen narediti naslednjo pot: kingman - hoover dam - death valley - Lone pines - Mammoth Lakes 680 Km

kaj mi priporočaš za ogled na tej poti!?

in na trasi: Crazy Horse - Moab! Tu zmes mamo samo vožnjo in nočitve in me zanima, če je kaj takega,
da bi se res moralo videti!

lp

Za Death Valley lahko pogledaš tudi to temo http://forum.posvetu.si/phpbb/viewtopic.php?f=10&t=225&start=20, uporabnik @jansi jo je v zadnjih dneh precej podrobno naštudiral.

Je pa Death Valley precej negostoljubna dežela, , splača pa se videti (če greš iz tvoje strani) eno od razgledišč nad dolino (Zabriskie point, Dante's view), potem Badwater z najnižjo točko na zahodni polobli ter bližnjim Devil's Playground ter potem še sipine pri Stovepipe Wells (Mesquite Flat Dunes). To vse brez težav obdelaš v nekaj urah skupaj z vožnjo od vhoda do izhoda, priporočljivo pa je, da nisi tam ravno v največji vročini sredi dneva.

pot - Ogledi pač Hoover dam in novi most, potem pa direktno do Death Valley (V Las Vegasu ne boste prespali?). Za spat pa je po moje boljše/cenejše Bishop kot Mammoth Lakes(tam nič posebnega za videti), je pa res, da imate potem naslednji dan nekaj več vožnje. Če se vam bo še dalo in boste imeli čas pa pojdite še na Alabama hills pri Lone Pine, od tam imate potem le še 1h ravne 4-pasovnice, ki jo brez težav prevozite tudi po sončnem zahodu.

Crazy Horse - Moab: To lahko prevozite tudi v enem dnevu, 10-12h vožnje. Veliko za videt ni, če greste po srednji poti, je zanimiv Fort Laramie. Lahko greste tudi skozi Rocky Mountain NP, tudi če samo tranzitno (kakšno uro-2 več v vožnje kot po avtocesti), sploh če boste imeli karto za vse narodne parke. Sam Denver ni kaj posebnega. Če boste šli po avtocesti na Denver in potem po avtocesti I70 na zahod potem se bost peljali skozi Eisenhower tunnel - najvišji cestni tunel na svetu (3401m), lahko pa greste čez prelaz prelaz Loveland (3655m). Nato imate čisto na poti še znano smučarsko središče Vail, sicer nič posebnega za videt. Čisto pred Moabom predlagam, da zapustite avtocesto en izvoz prej in greste potem po bližnjici po cesti 128 ob reki Colorado.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov