ZDA 2012 od New Yorka do Los Angelesa

primozK
PrispevkovCOLON 31
PridruženCOLON Če Apr 12, 2012 4:23 pm

Re: ZDA 2012 od New Yorka do Los Angelesa

OdgovorNapisal/-a primozK » To Maj 29, 2012 9:32 pm

Zanima me, če potrebujem MVD - Mednarodno vozniško dovoljenje s strani AMZS? Stane 28,8 € in se mi zdi nepotreben strošek, če ni nujno za najem vozila v ZDA?
Je potrebno imeti vozniško dovoljenje v obliki kartice (nova vozniška) ali je dovolj stara vozniška?

hvala

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 29, 2012 11:29 pm

primozK napisal/-aColonZanima me, če potrebujem MVD - Mednarodno vozniško dovoljenje s strani AMZS? Stane 28,8 € in se mi zdi nepotreben strošek, če ni nujno za najem vozila v ZDA?
Je potrebno imeti vozniško dovoljenje v obliki kartice (nova vozniška) ali je dovolj stara vozniška?

hvala

To je malo siva cona, uradno je zahtevano, v praksi (z izjemo zv. države Georgie) nikjer ne vprašajo, lahko pa da imaš problem, če je narediš kakšen hujši prekršek. Jaz sem 2x imel, tretjič pa ne, uporabil nikoli. Glede vozniškega pa je vseeno, stari ali novi, jaz vedno rental s starim.

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » Če Maj 31, 2012 9:21 pm

Zanima me še sledeče:
Razmišljam, da bi vključil v potovanje Canyon de Chely, Petrified Forest, Sunset Crater Volcano National Monument (ali kateri krater hodijo gledat tukaj v AZ?)!
Pot bi bila: Blanding - Monument Valley - Canyon de Chely - Petrified Forest - Flagstaff spanje; zjutraj: Crater - Grand Canyon - Route 66 - Kingman (če bi mi uspelo bi potegnil do Hoover Dam-a in Las Vegasa, da bi imel krajšo pot naslednji dan)!
Kako se ti vidi realnost te poti? Je na tej poti kaj ostalo še za videti? Mogoče kaj od tega za spustiti? Klko časa se potrebuje v teh parkih, katere bi vključil?

Nato bi šel čez death valley v Alabama Hills in do Mammoth Lakes, saj je bližje Yosemitu kot Bishop; cenovno pa ni razlike!

Mogoče veš za kaki ugoden Outlet Shop na tej moji poti? Eden je v Camarilo, CA (nad Malibu-jem)! Kje so ti Outleti najcenejši?

Aja del poti, ki je že fiksen: Las Vegas - Bryce Canyon (Svetuješ pot skozi Dixie Forest ali pod Zion NP ali okrog?) - Evanston, WY (Nočitev, če bomo uspeli priti; če ne nekje v Lehi, UT) - skozi Grand Teton - Yellowstone (South entrance - old faithfull - Mammoth hot springs - Super 8 Cook City Silver Gate nočitev) - Cody - Devils Tower - Badlands NP - Mount Rushmore - Crazy Horse - Dead Horse Point - Arches NP - Monument Valley! Od tu naprej pa se odločam, če grem Canyon De Chelly smer in naprej kot imam zgoraj napisano ali proti Page - Grand Canyon - Kingman - Hoover Dam - Death Valley - Alabama Hills - Tioga pass - Yosemit Valley - Mariposa grove - San Francisco (vhd v mesto iz zgornje strani preko Golden Gate) - Monterey - Camarillo, CA - Los Angeles!

Katero varianto mi predlagaš?

Hvala in lep pozdrav

jansi
PrispevkovCOLON 17
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2012 8:06 am

OdgovorNapisal/-a jansi » Pe Jun 01, 2012 8:30 am

Meni se zdi kar ambiciozno. Od Blandinga do flagstaffa preko Chellyja je po najkrajši poti 640km in 8h vožnje. Če se hočeš vmes vsaj malo ustaviti v Monument valleyu (vsaj kakšna urca,dve), Canyon de Chelly (2 urci) in Petrified forrest (1h) se mi zdi dokaj neizvedljivo. Še posebej, če se misliš sproti ustavit recimo še v Gooseneck state parku, pa Mexican Hat in se mogoče zapeljat po Moki Dugway cesti (vse skupaj recimo še 2 dodatni uri). Zraven Petrified foresta je še Painted desert, ampak je dokaj spotoma... Pa še ta krater meteorita je na poti tik pred Flagstaffom (Canyon diablo- koordinate za gmaps: 35.263562,-111.100159).

Ti raje priporočam pot do Chambersa (400km, 5h30 vožnje) in naslednji dan preko petrified forresta do grand canyona.
Če pa si časovno omejen in ne moreš imeti še ene nočitve, predlagam, da štartaš res zelo zgodaj v Blandingu. Monument Valley le poslikaš pri Hotel viewu in podobno narediš pri Chellyju-le iz razglednih točk malo poslikaš.
Sicer nisem še bil tam, ampak sem podobno pot preko Chellyja že kar naštudiral :P

Na poti do Las vegasa pa je opcija Laughlin (VinS priporočal :P) na skrajnem jugu Nevade od koder ni tako daleč do vegasa.

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Jun 01, 2012 10:47 am

Večina hodi gledat Meteor Crater, to je 40km zahodno od Winslova (znanega iz pesmi Take it easy od Eagles-ov "I'm a standing on a corner in Winslow, Arizona" - imajo tudi spominski park in kip na tem vogalu :D ). Drugače je ta pot res kar dolga a po mojih izkušnjah čisto izvedljiva, sem jo prevozil skoraj identično. Pri Monument Valley je stvar taka - ali se le pelješ skozi in narediš nekaj slikic (kar ti vzame recimo 15min-tako sem naredil jaz, glej slike) ali pa greš na makadamsko pot, za kar potrebuješ najmanj 2h. Do Monument Valley imaš iz Blandinga dobro uro vožnje, idealano bi bilo, da bi bil tam kmalu po sončnem zahodu (zaradi barv). Od tam imaš potem 2h vožnje do Canyon de Chelly. Vmes se lahko ustaviš na "domačem" zajtrku/malici v Burger Kingu v Kayenti, v katerem je muzej, posvečen t.i. Code-talkersom (tudi restavracija je (bila) v lasti enega od njih.
Canyon de Chelly je bil meni res nekaj posebnega, tudi sprehod do White house ruins imam v spominu kot zelo lep. Računaj cca 1h za oglede razglednih točk na južnem robu +1,5h za sprehod. Od tam imaš potem še 1.5h vožnje do vhoda v Petrified forest NP, potem pa se lahko tam odločiš, če si ti še da ali pa greš spat v bližnji Holbrook(znani Wigwam motel. Čez park je ovinka 35km, na začetku je bolj razgled na "painted desert", v drugi polovici pa se ti splača iti vsaj na sprehod do okamenelih dreves. Nama je bilo zelo všeč, samo sva si vzela za ta ogled celo dopoldne, glej slike.
Naslednji dan bi potem šel dopoldne na krater, popoldne pa na Grand Canyon (popoldne, sončni zahod), spal kar v Williamsu (oz. če boste zgodaj potem naprej proti Kingmanu). Potem pa bi raje naslednji dan naredil več vožnje, spotoma se na kratko ustavil le v Seligmanu (Route 66), Hoover dam, potem pa direktno na Death Valley in relativno hitro naprej skozi. Death Valley je še eno tako področje, kjer že zaradi vročine kakšnih posebnih sprehodov ni priporočljivo delati, razen recimo na sipine in pa devils playgorund, samo to je vse zelo blizu ceste. Glavnino vtisa si pa lahko ustvariš kar iz avta, ko se voziš po ravnih cestah skozi puščavo. Je pa ta dan zelo dolg, do takrat boste že morali vedeti, ali vam tovrstni način potovanja ustreza ali je bolje male skrajšati (in iti npr. preko Page).

Do Bryca se ti splača iti skozi Zion, pa četudi se le pelješ skozi (saj boste imeli letno karto za narodne parke?, zato te nič ne stane).

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Jun 01, 2012 10:53 am

jansi napisal/-aColonMeni se zdi kar ambiciozno. Od Blandinga do flagstaffa preko Chellyja je po najkrajši poti 640km in 8h vožnje. Če se hočeš vmes vsaj malo ustaviti v Monument valleyu (vsaj kakšna urca,dve), Canyon de Chelly (2 urci) in Petrified forrest (1h) se mi zdi dokaj neizvedljivo. Še posebej, če se misliš sproti ustavit recimo še v Gooseneck state parku, pa Mexican Hat in se mogoče zapeljat po Moki Dugway cesti (vse skupaj recimo še 2 dodatni uri). Zraven Petrified foresta je še Painted desert, ampak je dokaj spotoma... Pa še ta krater meteorita je na poti tik pred Flagstaffom (Canyon diablo- koordinate za gmaps: 35.263562,-111.100159).

Ti raje priporočam pot do Chambersa (400km, 5h30 vožnje) in naslednji dan preko petrified forresta do grand canyona.
Če pa si časovno omejen in ne moreš imeti še ene nočitve, predlagam, da štartaš res zelo zgodaj v Blandingu. Monument Valley le poslikaš pri Hotel viewu in podobno narediš pri Chellyju-le iz razglednih točk malo poslikaš.
Sicer nisem še bil tam, ampak sem podobno pot preko Chellyja že kar naštudiral :P

Na poti do Las vegasa pa je opcija Laughlin (VinS priporočal :P) na skrajnem jugu Nevade od koder ni tako daleč do vegasa.

Pazi - Canyon diablo ni isto kot Meteor Crater, prvi je severno od avtoceste, drugi pa južno, sta pa blizu.

Laughlin je lahko zelo ugodna možnost za nočitev, ni pa čisto spotoma, tako da se na tako "ambiciozni" turi ne izplača. Pri nama je bilo tako, da sva bila že 15 dni cele dneve na poti, potem pa sva si tu vzela pol dneva "dopusta", uživala v skoraj zastonj hotelu s 4*, se sprehodila ob reki in se dobro in ugodno najedla in napila :D (v igralnicah je vsa pijača zastonj, dokler igraš(lahko tudi le za nekaj centov) - samo reči hostesi in ti prinese vse kar hočeš)

jansi
PrispevkovCOLON 17
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2012 8:06 am

OdgovorNapisal/-a jansi » Pe Jun 01, 2012 1:56 pm

Res je, hvala za popravek... Sam krater je na lokaciji: 35.027222, -111.0225, torej južno od avtoceste :)

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » Pe Jun 01, 2012 8:12 pm

primozK napisal/-aColonMogoče veš za kaki ugoden Outlet Shop na tej moji poti? Eden je v Camarilo, CA (nad Malibu-jem)! Kje so ti Outleti najcenejši?

Pozabil si odgovorite :D

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Jun 01, 2012 10:49 pm

primozK napisal/-aColon
primozK napisal/-aColonMogoče veš za kaki ugoden Outlet Shop na tej moji poti? Eden je v Camarilo, CA (nad Malibu-jem)! Kje so ti Outleti najcenejši?

Pozabil si odgovorite :D

To bi bilo bolj vprašanje za mojo boljšo polovico :D

en link http://www.premiumoutlets.com/centers/index.asp, pa še eden http://www.outletbound.com/usa50.html

Pri trenutnem tečaju EUR/USD so nakupi manj ugodni, no kakšne Levi'ske za 20/30$ se še vedno splačajo. Po mojih izkušnjah so ti Outlet centri precej podobni eden drugemu, precej popularen je v Las Vegasu, po drugem linku zgoraj imata oba centra preko 100 trgovin, tudi ta v Camarillu je ogromen. Je pa v Nevadi davek (sales tay) nižji tako da bi moralo biti nekaj ceneje. Ti boš tudi na vzhodu? Ker potem se ti splača v državah, kjer ni sales tax - Delaware, New Hampshire, Montana, Oregon.

primozK
PrispevkovCOLON 31

OdgovorNapisal/-a primozK » Če Jun 07, 2012 4:05 pm

Zanima me še vins ali bi bilo bolje se peljati po naslednji poti: LV - Grand Canyon - meteor crater - petrified forest - canyon de chelly - monument valley - page - bryce canyon - arches np - badlands - mount rushmore - crazy horse - devils tower - cody - Cook city - Jackson - twin falls - tioga pass - yosemit valley - mariposa grove - SF - LA!
Se ti zdi pot v tej smeri bolj primerna!? kako se ti vidi pot od Idaho Falls do yosemit valley (dosadna verjetno?) nekak mi je bolj na roko če grem v tej smeri!

Lp

P.s. Mojo aktualno pot pa imam seveda pot USA 2012

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov