najem avtomobila

blaz89
PrispevkovCOLON 20
PridruženCOLON Sr Maj 02, 2012 1:27 pm

Re: najem avtomobila

OdgovorNapisal/-a blaz89 » To Avg 21, 2012 11:44 pm

VInS najlepša hvala za pomoč! ;) Najverjetneje bo res to razlog! :D
Sem pa mimogrede našel še paket za mladega voznika na tem linku: http://www.usrentacar.co.uk/searchresul ... r%20A/C&e=
Ta opcija je cenejša kot na nemškem linku nevem pa če se bolj splača. Lepo prosim za pomoč! :| V primeru da se ta ponudba na angleškem linku bolj splača me zanima, če se splača vzeti ta paket young drivers package plus ali je dovolj osnovni paket.

Hvala za odgovor! :)

LP

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

OdgovorNapisal/-a VinS » Sr Avg 22, 2012 10:55 am

Na žalost mi ne odpre direktnega linka, domnevam da je to:

Young Drivers Package:
Unlimited mileage,CDW (Collision Damage Waiver),$1 Million Liability Cover,Sales Tax,State Tax,Airport Fees,CFC (Subject to location),Additional Drivers,Initial tank of fuel,Mechanical Assistance Young driver fees for 3 drivers aged 21-24 included, the lead driver must be holder of a credit card.

Young Drivers Package Plus:
Unlimited mileage,CDW (Collision Damage Waiver),$1 Million Liability Cover,Sales Tax,State Tax,Airport Fees,CFC (Subject to location),Additional Drivers,Initial tank of fuel,Mechanical Assistance,Tyre, Windscreen and Under Carriage Cover, Young driver fees for 3 drivers aged 21-24 included, the lead driver must be holder of a credit card

se pravi, da je razlika Tyre, Windscreen and Under Carriage Cover. Težko rečem, kaj se bolj splača, če se ne boš vozil "off-road" po mojem to dodatno kritje ni njuno potrebno, seveda pa imaš potem en rizik več.

Marko
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Sep 25, 2012 1:19 pm

OdgovorNapisal/-a Marko » To Sep 25, 2012 1:26 pm

Zivijo,

ali mogoče veš kaj pomeni pri Alamo Gold paketu ; Zusatzfahrer *Kostenlos in Kalifornien*? Avto bomo sicer vzeli v Vegasu 29.9. in ga vrnili v LA-ju 20.10. Dober teden se bomo vozili po Kaliforniji, potem pa Utah, Arizona,... itd.

Glede na to, da avto vzamemo in vrnemo v Kaliforniji, to pomeni da je drugi voznik 0€, ali je potrebno doplačati tistih 180$ ker se bomo vozili še drugje. V rezervaciji mi sicer vrže na 0€, vendar bi vseeno rad preveril če to drži, ker drugače bi rezerviral avto za teden dni Vegas - SF, ga tam vrnil in naslednji dan spet vzel, ter doplačal za drugega voznika za teden manj...

Hvala za pomoč in LP
Marko

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Sep 25, 2012 1:42 pm

Las Vegas ni v Kaliforniji...

Drugače je v Kaliforniji zakon, da je dodatni voznik brezplačen, zato je to splošno za vse najeme avtomobilov v tej zvezni državi. V Nevadi takšnega zakona ni. Se pa šteje glede na kraj najema vozila, kje se potem voziš pa je vseeno. Dodatno obstaja možnost, da je lahko sovoznik brezplačen, če je mož/žena (spouse) tistega, ki najema avta, to pa se razlikuje od agencije do agencije.

Marko
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Sep 25, 2012 1:19 pm

OdgovorNapisal/-a Marko » To Sep 25, 2012 1:56 pm

Vem da Vegas ni v Kaliforniji, vendar pa mi vseeno sistem ponudi drop of free če vzamem avto v Vegasu in ga pustim v LA-ju, čeprav piše da je drop off free samo znotraj Kalifornije, prav tako za dodatnega voznika, zato pa sprašujem.

Mi je pa zanimivo, da je tudi Vegas opisan v Lonely Planet California :)

VinS hvala za hiter odgovor in LP
Marko

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Sep 25, 2012 2:42 pm

Glede vračila vozila v drugem kraju pri večini agencij velja, da tega doplačila med Las Vegasom in Kalifornijo ni (podobno še Phoenix, ter pri nekaterih Seattle in Portland), za dodatnega voznika pa pošteno povedano prvič slišim (verjetno pa je to le v sklopu paketa Alamo Gold).

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

OdgovorNapisal/-a astras » Sr Sep 26, 2012 1:41 pm

oj, se jaz sem se pridruzil vasem forumu.. kar nekaj dobrih info, verjetno pa se jaz kaksno dodam..

verjetno bo VinS imel kaksen info, morda pa se kdo drug...

torej zanima me glede najema vozila. Potujemo konec decembra, zacetek januarja (zahod usa)
Kdaj (casovno) oziroma koliko prej je pametno rezervirati avto?
Ali res ni nujno MVD in tisti strosek 30€ amzsju? Torej verjetno lahko vozim z novo voznisko...
Za sovoznika berem, da je free za drugega voznika, ce najames v Kaliforniji. Verjetno je vseeno kje se potem vozis, ne?

hvala
lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Sr Sep 26, 2012 1:56 pm

Pozdravljen na forumu!

Večina agencij ponuja brezplačno odpoved, tako da svetujem da pri eni od teh rezerviraš čim prej (sicer to ni nujno, ker se cene ne spreminjajo tako kot pri letalskih kartah), če kaj pride vmes ali najdeš kasneje ugodnejšo ponudbo pa pač odpoveš (ni potrebno razloga). Sploh čez novo leto pa je verjetno priporočljivo to opraviti kar najhitreje.

Glede MVD na zahodu ne osebno ne kolegi ne na tujih forumih ni bilo praks, da bi to zahtevali, seveda pa je lahko problem v primeru prometne nesreče, tako da bolj varna pot je vsekakor z MVD. Osebno sem jo 2x imel (prvič oba, drugič samo jaz), v 3-jem primeru pa sem ga vzel s sabo, čeprav je bila uradno že pretečen (traja le 3 leta), a prevod je isti, imel pa sem staro (roza) vozniško.

Če avto najameš v Kaliforniji brezplačni vozniki veljajo tudi, če se voziš v drugih zveznih državah, a morajo biti vpisani v pogodbi! Se pravi potrebno je pri prevzemu reči, da bodo vozili še drugi, jim pokazati njihova vozniška dovoljenja (slovenska), oni to vpišejo v najemno pogodbo, je pa to vse brezplačno.

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

OdgovorNapisal/-a astras » Če Okt 04, 2012 3:23 pm

bom kr s slovenskim vozniskim sel tja ;)

samo se.. katera agencija je dobra za najem? Do sedaj sem nekaj ze najemal preko enterprisa, pa je kr drag, kaj pa drugi? Alamo, itd so zanesljivi?
lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Če Okt 04, 2012 4:29 pm

Jaz in kar nekaj nas je imelo dobre izkušnej z Alamo-tom, v LA in tudi na drugih večjih letališčih imajo tudi t.i. choiceline - to pomeni, da sam izbereš, kateri avto želiš (izmed recimo 10-15 v tvojem rangu, ki so na parkirišču.), tako se lahko usedeš v vsak avto, pogledaš kaj ima od opreme, velikost prtljažnika, ... in se potem sam odločiš, kaj ti ustreza.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov