najem avtomobila

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

Re: najem avtomobila

OdgovorNapisal/-a astras » To Okt 23, 2012 8:59 am

nekje sem zasledil da je bolje oziroma nekaj ceneje ce kar tam placas avto in ne vnaprej (kar mi ni logicno), a je to res?
za konec decembra bi verjetno rabil ze zdaj rezervirat, ne?
lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

OdgovorNapisal/-a VinS » To Okt 23, 2012 12:50 pm

Ena možnost je, da plačaš na licu mesta (ob vnaprejšnji rezervaciji), kar je običajno pri ameriških agencijah. Tudi sam sem tako naredil pred enim letom, ko se je dalo še zelo ugodno rezervirati preko ameriške strani alamo.com kot član njihovega Insider kluba in kode za popust iz Evrope, ki je vključevala zavarovanja za neameričane. V zadnjem času pa je običajno ugodneje preko evropskih posrednikov, npr. Billiger-mietwagen ali Carentals. Več si lahko pogledaš v tem prispevku: http://blog.posvetu.si/wp/2012/04/16/najem-avtomobila-v-zda-splosne-informacije/.

Je pa praksa, da lahko brezplačno odpoveš do 24h pred najemom (poglej pogoje pri posamezni agenciji, jaz osebno uporabljam to nemško zgoraj in sem v tem letu že vsaj 5 rezervacij brezplačno odpovedal), zato predlagam, da rezerviraš čimprej, potem lahko še vedno kadar koli rezervacijo odpoveš ali spremeniš.

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Pe Okt 26, 2012 1:28 pm

hvala vins, bom pa se malo na zs zagnjavil, ce ni problem... ;)lp

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Če Dec 13, 2012 1:44 pm

ok, najel preko tvoje povezave na biligermitwagen ;)

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Če Dec 13, 2012 3:30 pm

Hvala!

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Pe Dec 14, 2012 9:20 am

hvala tebi za nasvete.. vzela sva z vsem moznim zavarovanjem - cena suv-ja 580€
ne bom si pa dal delat mednarodne vozniske, ker se mi ne zdi smiselno, ce vsi pravijo da ne gledajo, itd...lp

sdamjana
PrispevkovCOLON 13
PridruženCOLON To Jun 05, 2012 7:54 pm

OdgovorNapisal/-a sdamjana » So Jan 05, 2013 4:06 pm

Zdravo!

Za naslednji obisk ZDA imam v planu Louisiano, Texas, New Mexico. In malo tudi že gledam cene rentanja, pa sem opazila, da ima ZDA vse več cest za plačati in skoraj vsepovsod so že ukinili gotovinsko plačilo in prešli na elektronsko cestninjenje. Seveda sedaj zaradi tega rent-a-car podjetja noro služijo. Npr za Texas za najem avta pri Thrifty / Dollar za 20 dni pride strošek plačila cestnin okoli 200 usd!!! -torej 10 usd/dan. Čeprav je realen strošek cestnine cca. 1usd do 2,5 usd za eno vožnjo (če si američan kot fizična oseba to uredi, kar pa ti z rentanim avtom ne moreš).....Seveda ti stroški varirajo od podjetja do podjetja; ampak kjer se da dobiti ugoden rent je potem ta dodaten strošek cestnine kar zajeten - in obratno - npr Hertz ki je praviloma vedno med dražjimi ima max cca. 15 usd za celotno rent obdobje (mislim da max mesec dni).
Že v letu 2011 sem na Floridi plačala 6,99 usd /dan (čeprav takrat nisem imela tako veliko dni in strošek ni bil pretiran).

Tako da tudi na ta strošek je potrebno biti pozoren, ko izbiramo rent-a-car podjetja. Čeprav mislim, da bo še najbolje na Garminu vključiti "avoid toll roads", ampak v tem primeru moraš potem ves čas preverjati in skrbeti, da te Garmin ne odpelje preveč na okoli in narediš preveč km, s tem pa izgubiš preveliko časa....

Super bi bilo če ima kdo kakšen dodaten nasvet, predlog, izkušnjo, itd. oz. izkušnjo z Garmin "avoid toll roads" - to verjetno sedaj že ima večina GPSov....upam......

Lep pozdrav,

sdamjana
PrispevkovCOLON 13

OdgovorNapisal/-a sdamjana » Po Jan 07, 2013 8:04 pm

Še eno vprašanje.
Sedaj sem gledala, da bo glede stroška cestnin najceneje rentati avto pri Alamu (do sedaj sem vedno uporabila prepaid.thrifty.co.uk) in sem najceneje našla na http://www.alamo.de/Hotdeals/732/de/ald ... e=AL018393:
GOLD PAKET
Vollkasko - und Diebstahlversicherung
Erhöhte Haftpflichtversicherung (bis zu 1 Mio USD/CAD)
Erhöhte Haftpflichtversicherung
Steuern und Gebühren
Unbegrenzte Meilen
Erste Tankfüllung (ab 3Tagen inkl. / außer Manhattan)
bis zu 3 Zusatzfahrer ab 25 Jahren

Sedaj me skrbi ker pri Vollkasko in Diebstahlversicherung ni omenjeno ohne Selbstbeteiligung - se pravi odbitne franšize. VinS mislim, da si nekje že pisal da si rezerviral preko te strani. Je to zavarovanje z no excees ali ne? Ali tam v ZDA avtomatsko tp vzamejo kot Gold paket - gledam da praviloma Gold paket nima odbitne franšize.

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Po Jan 07, 2013 8:39 pm

Pri tej ponudbi zagotovo ni odbitne franžize, nasploh je v ZDA zelo redka.

sdamjana
PrispevkovCOLON 13

OdgovorNapisal/-a sdamjana » Po Jan 07, 2013 9:15 pm

Hvala za odgovor. Sicer me skrbi, ker je ta link samo za turistične delavce in novinarje.
Si ti preko tega že kdaj rezerviral? Da vem če preverjajo..... Ker kakor gledam nemške forume, Nemci kar na veliko rezervirajo preko tega linka.....

lp,

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov