najem avtomobila

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

Re: najem avtomobila

OdgovorNapisal/-a astras » Če Jan 17, 2013 11:22 am

@vins: ja.. ampak je po "klasifikaciji" charger, pa ne vem camaro in taki kao sportni avti v visjem rangu kot mid-size - ford escape, itd... ceprav ja.. lahko bi zahteval in vztrajal, samo pol bi bil do popoldne tistega dne brez avta
@damjana: tura cez 3 zvezne drzave (california, arizona, nevada), pa mislim da sva samo enkrat placala cestnino (gotovina), se to bi se lahko izognila ampak sva hotela videti kako prazna bo dejansko cesta in kako poteka...
za teksas, ipd pa na zalost ne vem ;) drugic ;)

borutz
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Pe Jan 04, 2013 11:01 pm

OdgovorNapisal/-a borutz » Pe Mar 15, 2013 7:20 pm

kot sem ze v drugi temi povedal se julija odpravljam na krozno turo LA-SF-parki,..

zanima me za avtomobil:

rezerviral bi preko linka http://www.billiger-mietwagen.de/?source=aff_Posvetu&m=b

Je na teh straneh obicajno ze vse kar clovek potrebuje za zavarovanje avtomobila?

Vollkasko ohne Selbstbeteiligung
Diebstahl ohne Selbstbeteiligung
Haftpflicht 1.000.000USD

berem tudi da je alamo.de ugoden

ponujajo oni kaj vec oz. drugace kot zgoraj bilinger?

tistih par evrov gor dol ne igra vloge, pomembno mi je da ne bo kaksnih komplikacij,...
tudi v primeru okvare vozila( je to zavarovano nudijo nadomestni avto, kako hitro..)?

hvala za odgovor

sdamjana
PrispevkovCOLON 13
PridruženCOLON To Jun 05, 2012 7:54 pm

OdgovorNapisal/-a sdamjana » Če Apr 04, 2013 11:49 pm

Naceloma mislim da to zajema vsa potrebna zavarovanja,jaz sem rezervirala preko alamo.co.uk/usa. Glede okvare je tako,da ta zavarovanja to krijejo,ampak v primeru da je vozilo nevozno moras placati vleko. Pa tudi poskodovano podvozje, stekla niso vkljucena. Za to moras dodatno placati road asistance zavarovanje.

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

OdgovorNapisal/-a astras » Pe Apr 05, 2013 11:26 am

sicer ko prides tja (pri Alamu vsaj) je vedno tako, da ti ponudijo dodatno zavarovanje za toliko in toliko $, ki krije nekaj kar tu ne krije (mislim da je nekaj v smislu ce si toliko in toliko km od nekega centra, da ti ni treba nekaj doplacevat, se ne spomnim cisto tocno).

tako da, ce nisi ziher da je to dovolj, ti se tam dodatno ponudijo (mi2 tega nisva vzela)
lp

sdamjana
PrispevkovCOLON 13
PridruženCOLON To Jun 05, 2012 7:54 pm

OdgovorNapisal/-a sdamjana » So Apr 06, 2013 4:20 pm

Ja, tudi pri Thrifty in Dollar ti ponudijo ta zavarovanja - tudi jaz jih nikoli nisem vzela. Sicer mi je enkrat priletel kamen v prednjo šipo in je fajn počila, pa nisem plačala nič; niti vprašali me niso ali imam to posebej zavarovano (road assistence); pri vračilu avta sem morala izpolniti zapisnik in to je bilo to. Je pa res, da so vleko, podvozje, gume, steklo prestavili v road assistance zavarovanje iz navadnega zavarovanja (mislim da) leta 2010 ali 2011.

lilijana
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Ne Maj 05, 2013 3:32 pm

OdgovorNapisal/-a lilijana » Ne Maj 05, 2013 3:37 pm

Živijo!

Prav danes sem želela najeti avto za potovanje po zahodu ZDA preko nemške strani, ki ste jo na tem forumu priporočali (billiger), pa je stran zahtevala takojšnje plačilo.

Če sem prav razumela, ste v tej temi že pisali, da je možna rezervacija preko spleta, plačilo pa se opravi na licu mesta.

Ali je možno plačilo na licu mesta (letališče L.A.) ali ne?

Lep pozdrav!

borutz
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Pe Jan 04, 2013 11:01 pm

OdgovorNapisal/-a borutz » Če Jun 13, 2013 3:08 pm

jaz sem "rezerviral" avto 3 tedne nazaj pa so mi takoj trgali iz kartice
ne vem ce je mozno samo rezervacija

imam pa eno drugo vprasanje :
na voucherju pise : Kaution i.H.v. $ 400,00 vor Ort mit gültiger Kreditkarte auf den Fahrernamen.
Extras müssen ebenso bei Abholung bezahlt werden.
prevod:
Deposit i.H.v. $ 400.00 on the spot with a valid credit card in the driver's name.

se pravi mi bodo trgali oz. moram jim pustit 400 dollarjev za casa najema?

je to normalno?

hvala za odgovor

east
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Če Mar 21, 2013 11:38 pm

OdgovorNapisal/-a east » Sr Jul 24, 2013 2:55 pm

Na kreditni kartici ti bodo blokirali (zadržali) določen znesek kavcije za najet avto. Če avto vrneš brez poškodb ti ta znesek vrnejo (sprostijo). Zaračunajo še ti neko takso, ki je okrog 23 ali 25 USD in poln tank goriva po povprečni ceni, ki jo imajo v zvezdni državi. Vsaj tako je bilo pri Dollarju (Lax). Najel avto 1 mesec nazaj.

Prijetno pot in lp,
B

jure55
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Sr Avg 28, 2013 2:29 pm

OdgovorNapisal/-a jure55 » Sr Avg 28, 2013 2:45 pm

Oktobra greva z ženo krog LA-SF-LA. Rada bi najela ford focus preko billiger mietewagen. Na sliki je focus, zraven je pa opomba:
* Der Veranstalter garantiert nur die gewählte Fahrzeugklasse. Mögliche Fahrzeuge: Ford Focus, Chevrolet Aveo, Dodge Caliber, Toyota Tercel
Alle Angaben ohne Gewähr.
Kaj to pomeni da nama namesto focusa lahko aveota dajo?

Jure

lilijana
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Ne Maj 05, 2013 3:32 pm

OdgovorNapisal/-a lilijana » Če Avg 29, 2013 5:42 pm

Julija sva s prijateljico naredili isti krog in najeli avto preko billiger, oz, konkretno Thrity in Dollar. Ko sva uredli vse formalnosti za pultom so naju poslali v garažo in rekli, da lahko izbereva katerikoli avto v izbranem razredu. Na razpolago je bil Ford Focus in dve Toyoti. Izbrali sva Ford Focus. Bi pa omenila še, da je imel avto blokado pri 80milj na uro in, da je nekje na sredini potovanja začel javljati, da je treba zamenjati olje. Vse se je sicer srečno končalo brez okvare, je pa ostal neprijeten občutek.

Lep pozdrav

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov