ZDA september 2012

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

Re: ZDA september 2012

OdgovorNapisal/-a VinS » To Maj 08, 2012 4:15 pm

blaz89 napisal/-aColonVIn$ spet jaz! :D
Tokrat te sprašujem za nasvet kje se splača kaj spati v Yosemiti ter v Sequoi ali King canyonu? VIdel sem tista prenočišča Yosemiti Bug in me zanima če obstajajo še kakšna druga prenočišča v tistih koncih (po možnosti ne kampi ;) )?

Hvala in lp

če misliš biti v parkih le po en dan potem je najugodneje spati kar v motelih ob avtocesti 99 (npr v krajih Fresno, Merced, Visalia, Bakersfield, odvisno od kod prideš), od koder je okoli uro vožnje do parkov, na vzhodni strani Yosemita pa v Lee Viningu (če misliš naslednji dan še do mesta Bodie) ali pa v Bishopu (motel6). Bližje parka Yosemite je precej motelov še v kraju Oakhurst pri južnem vhodu in v Mariposi (zahodni vhod), so pa malce dražji.

blaz89
PrispevkovCOLON 20
PridruženCOLON Sr Maj 02, 2012 1:27 pm

OdgovorNapisal/-a blaz89 » To Maj 15, 2012 10:09 pm

Pojavilo se mi je novo vprašanje:

Ali cene hotelov v Las Vegasu tudi kaj variirajo? Namreč še kakšen teden nazaju je bil npr. TI 76$ danes pa je že 84$ (Expedia). Ali lahko pričakujem, da bo cena v prihodnje kaj padla ali bo samo še naraščala? :)

LP

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Sr Maj 16, 2012 8:44 am

Cene v Vegasu se neprestano spreminjajo, tako gor kot dol. Problem je, če je tisti teden kakšna velika konferenca, potem se lahko hoteli kar zapolnejo, drugače pa ni panike. Preko expedie se večinoma da brezplačno odpovedati (poglej pogoje pri rezervaciji), tako da najbolje, da čim prej rezerviraš in potem pač spremeniš, če dobiš ugodnejšo ponudbo.

blaz89
PrispevkovCOLON 20

OdgovorNapisal/-a blaz89 » Sr Maj 16, 2012 9:42 pm

VIn$ še vedno pri meni ostaja odprto vprašanje v zvezi z rent a carjem. Namreč letos bom šele 23. Kokr sem zasledil je super cheap car rental edini, ki nima davka na mladega voznika. Ali mogoče kaj veš o tem rent a carju. Predlagaš še kakšno drugo opcijo? :)

Hvala in lep pozdrav!

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Če Maj 17, 2012 9:58 am

blaz89 napisal/-aColonVIn$ še vedno pri meni ostaja odprto vprašanje v zvezi z rent a carjem. Namreč letos bom šele 23. Kokr sem zasledil je super cheap car rental edini, ki nima davka na mladega voznika. Ali mogoče kaj veš o tem rent a carju. Predlagaš še kakšno drugo opcijo? :)

Hvala in lep pozdrav!

To pa je problem. Gledam tega ponudnik in ima ugodno ceno (za mladega voznika) 300$ (235€) na teden, vendar dovoljuje pot samo v Kaliforniji in Nevadi, če bi hotel še v Utah in Arizono bi te to stalo dodatnih 100$, kar pa ni več tako zelo ugodno. Poleg tega je pri teh manjših prevoznikih problem, da v primeru kakšne okvare ne moreš avto preprosto zamenjati v kateri koli poslovalnici kot je to praksa pri velikih agencijah.

Poskusi to pot: prijavi se za Hertz Gold memberja: https://www.hertz.com/rentacar/hertzlink/index.jsp?targetPage=clubLinkSplashView.jsp
Nato pa uporabi še Promotional Coupon (PC) 144314, ki naj bi te rešil plačila tega dodatka. Testiraj in poročaj!

Lp,VinS

blaz89
PrispevkovCOLON 20

OdgovorNapisal/-a blaz89 » So Maj 19, 2012 11:26 am

Vin$ živjo!
Samo sporočam, da mi link, ki si mi ga posredoval ne odpre (javi neko napako). :)

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Ne Maj 20, 2012 10:29 pm

blaz89 napisal/-aColonVin$ živjo!
Samo sporočam, da mi link, ki si mi ga posredoval ne odpre (javi neko napako). :)

poskusi to http://www.hertz.com/goldfamily, drugače pa je to ALI ALI. Lahko uporabiš tisto kodo ali pa se včlaniš v njihov GOLD klub, in kot njihov ZLATI član nimaš tega doplačil. Preveri, kaj te pride ceneje.

blaz89
PrispevkovCOLON 20

OdgovorNapisal/-a blaz89 » So Jun 09, 2012 1:47 pm

Ponovno se oglašam z novim vprašanjem :)

Kakšna je procedura za loterijo the wave?

Na spletni strani sem našel polno enih rokov oz. datumov kdaj se je trab prijavit, pa ogromno enih opcij kako se prijavit. Zato me zanima kako je v praksi s prijavo? Koliko v naprej se je potrebno prijaviti na loterijo, ali tistih 7 dolarjev obdržijo tudi če nisi izžreban? Kdaj zveš ali si izžreban?

Hvala za odgovor! :)

LP,

Blaž

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Ne Jun 10, 2012 6:43 am

blaz89 napisal/-aColonPonovno se oglašam z novim vprašanjem :)

Kakšna je procedura za loterijo the wave?

Na spletni strani sem našel polno enih rokov oz. datumov kdaj se je trab prijavit, pa ogromno enih opcij kako se prijavit. Zato me zanima kako je v praksi s prijavo? Koliko v naprej se je potrebno prijaviti na loterijo, ali tistih 7 dolarjev obdržijo tudi če nisi izžreban? Kdaj zveš ali si izžreban?

Hvala za odgovor! :)

LP,

Blaž

žrebanje je prvi dan v mesecu 3 mesece pred začetkom meseca, v katerem želiš iti, postopek je opisan na strani http://www.blm.gov/az/st/en/arolrsmain/paria/coyote_buttes/permits.html, gledaš pod Coyote Buttes North (The Wave):

poglej si tabelo pod napisom Coyote Buttes North Lottery Schedule

kot je razvidno iz tabele se moraš za september prijaviti maja, žrebanje 1.junija, za oktober pa v juniju, žrebanje 1.julija. Rezultate načeloma po mejlu dobiš še isti dan.

Preberi si še ta primer:

Lottery Example

Let's say you wanted to visit Coyote Buttes North in April. Here is the procedure you would follow.

Go to the Permit Page between Dec. 1 and Dec. 31.
Follow the directions, choosing up to three possible entry dates. If successful, you will only be authorized one date.
You will be notified via e-mail the first day in January whether your lottery application was successful or not.
After being notified, you will have 14 calendar days to pay for your permit. You can pay online with your credit card. Your e-mail notification will contain a link to a secure web page, where you can go to pay and submit the remainder of your trip information.
Your permit will be mailed to you four to six weeks after you have paid your fees, unless you chose the option to pick it up in Kanab, St. George, or the Paria Contact Station when you filled out your permit application.

strošek prijave je 5$(vse skupaj, ne glede na št. prijavljenih), ki jih ne vračajo, če si izžreban plačaš dodatno 7$ na osebo.

petra
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Pe Jul 06, 2012 10:50 pm

OdgovorNapisal/-a petra » Pe Jul 06, 2012 10:53 pm

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem nova na tem forumu in tudi mi planiramo eno turo po zahodu ZDA, letos septembra. Predvsem me zanima kakšni so stroški takšnega potovanja (v mislih imam prenočišče in bencin) kot ga je opisal blaž89.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov