ZDA 2012

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

Re: ZDA 2012

OdgovorNapisal/-a astras » Pe Okt 26, 2012 2:12 pm

ok, bom kar tole temo uporabil..

torej, zelel bi tvoje/vase mnenje za pot.. Letiva v SF, tam nameravava ostati 2-3 dni (alcatraz, golden gate, streets of sf, se kaj?), najeti po 2 ali 3 dnevu avto in se odpraviti v sacramento, pogledat malo vecje znamenitosti (verjetno do bivse arnijeve pisarne, mogoce kaka tekma kingsov, ?), en dan prespati tam in potem nazaj proti obali oziroma na route 1... potem pa z vmesnimi postanki (tu mi malo manjka - koliko casa bi blo smiselno in pa kje bi bilo smiselno se ustavljat) v LA, v LAju tudi nekje 2-3 dni (praznovanje novega leta - morda kaka ideja kje?) in po LA v LV kjer bi se zopet nastanila za nekaj dni (sejem, potem pa grand canyon, itd, itd)..

vse skupaj traja od 25.12. do 13.01.

kaksen vredu predlog?
tnx
lpA

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Okt 26, 2012 3:11 pm

Pozdravljen!

Za skoraj 3 tedne je ta tura kar precej na "izi", recimo v istem času sva midva (ko sva bila še sama) naredila tole turo: http://forum.posvetu.si/phpbb/viewtopic.php?f=10&t=3#p7

Sacramento bi jaz šel samo za enodnevni izlet iz San Francisca, saj je oddaljen le 1.5h vožnje, tako se ti ni potrebno tolikokrat seliti med moteli. Izjema edino če bi hotel na košarko, čeprav to greš lahko tudi v Oaklandu (Golden State Wariors) in v LA, ali pa celo Phoenix z našim Goranom Dragićem. Do LA recimo rabiš dan in pol počasne vožnje z ustavljanji, v samem LA pa težko rečem, meni ni bil všeč in sem vedno hitro ven pobegnil (za novo leto nimam pojma), komu drugemu pa je lahko top. Bi pa osebno predlagal, da gresta do San Diega, tam bo precej bolj toplo ob morju, pa tudi drugače je kar precej za videt.

V Las Vegas greš na CES/PMA? potem je to na koncu poti. Jaz bi potem šel iz obale na Phoenix (NBA), spotoma še v Joshua tree park, če greš iz LA, od tam potem na Grand Canyon (spotoma Sedona, Jerome ali Montezuma castle), pa potem na Page, mogoče do Bryce? in nato skozi park Zion do Las Vegasa. Lahko tudi poskusiš srečo na žrebanju za Wave http://blog.posvetu.si/wp/2012/05/09/the-wave-izpolnitev-najbolj-neverjetnih-sanj/. Oziroma če imaš sejem prej najprej v Las Vegas, pa potem krog okoli Grand Canyona.

Maš tudi drugo možnost - npr da greš iz Sacramenta severno proti Lake Tahoo, tam se še kje en dan smučaš (ali pa v Mammoth Lakes malo južneje ob poti) pa potem po vzhodni strani Sierra Nevade do Death Valley in potem več časa nameniš narodnim parkom južne Utah. Oz. še tretja - izpustiš Sacramento, greš iz SF direktno v LA (mogoče celo po avtocesti, pozimi je ta Hy 1 pogosto tako v megli, da se skoraj nič ne vidi, privarčuješ pa kakšnih 5h vožnje) ter nato še pred novim letom proti vzhodu in nato vse do Moaba. Časa imaš dovolj.

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Po Okt 29, 2012 12:16 pm

oj,

a ni za ture "po parkih" januarja malo slabo vreme oziroma razmere na cestah?
lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Okt 30, 2012 8:58 am

različno, a večinoma so odprti, razen če ravno tisti dan močno sneži (ceste se plužijo). Seveda pa je tudi odvisno, kakšna je zima, lanska je bila rekordno mila (celo prelaz Tioga je bil odprt še dolgo po novem letu), predlanska pa je imela rekordno veliko snega.
    -Yosemite: odprta dolina (zaprta Tioga pass in Mariposa grove), običajno tudi ni takšne gneče kot poleti.
    -Sequoia NP: običajno zaprto
    -Prelazi čez Sierro Nevado: odprti v bližin Lake Tahoe (cesti I-80 in Hy50), prelazi južneje zaprti. Zaprt tudi Bodie.
    -Death Valley - idealni čas za obisk
    -Grand Canyon - južni del(Rim) odprt, razen v primeru močnih snežnih padavin, severi del zaprt (a je redko obiskan tudi v poletju)
    -Moab (parka Arches in Canyonlands) - sneg zelo redko, odprto non-stop.
    -Bryce - glavna cesta skozi park odprta (razen ko sneži), poti zasnežene
    -Zion - v dolini sneg redek, večina poti odprtih
Ostali parki južno od Grand Canyona so normalno odprti. Če hočeta ta dopust izkoristi kot pobeg pred zimo potem je bolj primerna južna pot (južno od Grand Canyona), če pa vaju zanima tudi izjemna narava južne Utah pa zima ni ovira, le malo je potrebno spremljati lokalno vremensko napoved.

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Če Nov 15, 2012 2:11 pm

v bistvu sem gruntal zdaj da bi sla nekako tako:
SF, potem dva dni tam po mestu, alcatraz, gg, itd itd
nato vzamema avto in piciva proti palo alto, tam te glavne zadeve pogledama, nakar preko na route1 v half moon bay, potem pa pocasi (kak dan, dva) mimo malibu, sb, itd itd do mesta angelov...
tam bi pol prezivela ny eve in po novem letu proti san diegu in mogoce v tijuano (1 day organised trip), pol pa z avtom ob meji do phoenixa, pa pol visje pogledat kak park, dva (zion, grand c, itd) in v vegas, tam pa pol zadnja dva dni...

to bo po moje kr ok.. se kak predlog? ;)
lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Nov 16, 2012 5:11 pm

Po moje fajn za tak lepo na izi road-trip. Osebno nimam izkušenj kako je z zasedenostjo v teh prazničnih časih, drugače bi ti svetoval, da si pustiš malo odprte roke, tam od SF-LA, sploh če bo malo oblačno, megleno, nimaš kaj posebnega početi za 2-3 dni, lahko gresta tudi pred novim letom v San Diego pa potem nazaj v LA, saj to je čisto blizu.
Če boš kaj rezerviral hotele - tukaj imaš kodo za 10% popusta na strani hotels.com - OCTOBERUS10 (velja do 22. novembra za rezervacije do aprila), lahko preko mojega partnerskega linka (tebe ne stane nič) hotels.com. Običajno imajo enake cene kot Booking.com, tako da se potem po -10% splača.

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Pe Dec 14, 2012 9:18 am

torej.. malo sem vseeno podaljsal "routo" :D

kak predlog za dodaten ogled?

pot.JPG
(68.58 KiB) Prenešeno 0 krat

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov