New York

konikica
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON To Maj 08, 2012 2:55 pm

New York

OdgovorNapisal/-a konikica » So Sep 22, 2012 7:21 pm

Kaj si ogledati v NY, ce si ze videl must see znamenitosti in vecino Manhattna? Brooklyn ze imam v planu. Kaj se predlagate? Priporoca kdo kaksno dobro (in ne predrago) restavracijo? Hvala ze vnaprej.

astras
PrispevkovCOLON 26
PridruženCOLON Sr Sep 26, 2012 12:56 pm

Re: New York

OdgovorNapisal/-a astras » Sr Sep 26, 2012 2:11 pm

definiraj ne predrago ;)

shake shack je must go, ker majo najboljse burgerje ever

drugace pa zoo v bronxu je ql, pa po harlemu se sprehodit (cez dan seveda) tudi ni slabo -> od 125 ulice dalje, pa ce si dlje gres za cel dan v CP, itd itd..
malo bolj natancno opisi kaj se je ze videlo pa bo lazje ;)
lp

konikica
PrispevkovCOLON 42

OdgovorNapisal/-a konikica » Sr Sep 26, 2012 3:22 pm

a pa je bronx varen? videlo se je ze 5.avenijo, ozn, empire state building, times square, central park, Moma, Met, lower Manhattan, staten island, statue of liberty s trajekta, broadway. v kaksno kitajsko cetrt me niti ne vlece. harlem me ubistvu mika, ampak kaj tocno naj si pogledam? ne predraga restavracija pomeni nekje do cen, primerljivim z hard rockom. kje pa so ti burgerji? priporocas se kaj, kar ni fast food? Priporoca kdo kaksen musical na broadwayu? zaenkrat sem videla samo rock of the ages in me je navdusil:) hvala!

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Če Sep 27, 2012 8:06 am

jaz nikjer v ny nisem dobil slabega obcutka glede varnosti... je pa res da se po bronxu ali harlemu ob 3h zjutraj glih nisva sprehajala... sva se pa po manhatnu in je bilo vse ok.

kar se tice prehrane sva bila bolj na junk food, tako da konkretne restavracije ti ne znam omenit, razen najboljse picerije na svetu: Grimaldi's Pizzeria (pod brooklynskim mostom), pol seveda v kitajski in italijanski cetrti imas ogromno vredu restavracij (to moras it pogledat - obe cetrti namrec), bila sva tudi v eni hudi restavraciji (klasicna hrana) pri m&ms na timesu.. mi je bil pa ta street food sigurno najbolj vsec ;)

drugace je pa bryant park ful zanimiv, union square, al pa ce vzames kolo in gres kak bike trail, ki jih imajo po ny kar nekaj, lahko tudi vzames 15 minutni ride z helikopterjem in vidis ny iz zraka - to imas na south drive (od battery parka gres gor ob east river), ce nisi obcutljiv/a da se delajo norce iz tebe gres lahko na kak stand up, ki jih je po manhatnu kar nekaj, v glavnem OGROMNO je stvari za delat tam ;)

ce imas cas in denar in si zelis novih oblacil gres v kak outlet vilage - recimo woodbury outlet v jerseyu

v glavnem stvari za delat je res veliko v ny. kdaj gres?

konikica
PrispevkovCOLON 42

OdgovorNapisal/-a konikica » Če Sep 27, 2012 4:04 pm

O super hvala za ideje. Sicer me ni strah, da ne bom imela v NY kaj za poceti:) ampak kaksen nasvet pa vedno pride prav. Grem konec oktobra za 5 dni, od tega imam 4 dni proste za oglede:)

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » Sr Okt 03, 2012 8:17 am

pozabil sem najboljsi kraj za pojest vec kot odlicen zajtrk - Good enough to eat na Amsterdam ave se mi zdi da je... TOP!

konikica
PrispevkovCOLON 42

OdgovorNapisal/-a konikica » So Okt 06, 2012 1:59 pm

Kako prides do woodbury outletov? na internetu sem gledala nekaj cene z avtobusom in pride cez 40$ na osebo, kar se mi zdi drago. Ali morda poznas kaksno cenejso varianto z manhattna?

astras
PrispevkovCOLON 26

OdgovorNapisal/-a astras » To Okt 09, 2012 8:07 am

ta je kar ugodna, ker za to ceno dobis povratno karto (cca ura pa se nekaj voznje) za WO v jerseyu in pa knjigico KUPONOV, ki pa so vec kot dobrodosli, kajti na cene, ki so ze znizane lahko dobis se dodaten popust...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov