Do Švice in nazaj

Klinton
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Po Apr 09, 2012 9:28 pm

Do Švice in nazaj

OdgovorNapisal/-a Klinton » Po Apr 09, 2012 9:42 pm

Pozdravljeni!

Razmišljam o vikend izletu čez Avstrijo do Švice in nazaj, kje se najbolj splača iti, kaj pogledat, kje prespat...

Pa da vidim, če kdo bere ta forum...

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

Re: Do Švice in nazaj

OdgovorNapisal/-a VinS » Po Apr 09, 2012 10:51 pm

Pozdravljen na forumu!

V dveh dneh se da narediti kar lepo turco, posebno če štartaš zelo zgodaj pa tudi domov prideš v poznih urah.

Predlagal bi naslednjo turo:
SLO - Lienz - Felbertauren tunel - Innsbruck - St. Anton - Liechtenstein - Chur - St. Moritz - Livigno - St. Maria - Passo Umbrail - Passo Stelvio - Merano - SLO

Prenočiš na poti, kjer pač želiš, za eno noč se že kaj najde.

pa še razdalje:
LJ - Liechtenstein 550 km, 6:30h
Liechtenstein - Passo Stelvio(2750m) cca 210km, 4h
Passo Stelvio - Celje 460 km, 5:40h

Skupaj 1220 km, 16:10h

enej
PrispevkovCOLON 4
PridruženCOLON Po Apr 09, 2012 10:38 pm

OdgovorNapisal/-a enej » Pe Apr 13, 2012 1:56 pm

Čez Livigno se ti splača če ne zaradi drugega zaradi bencina (in alkohola :D ), ki je tam skoraj pol cenejši. Od tam do Slovenije je okoli 600km, tako da ravno znese. Mogoče razmisli še o varjanti da izpustiš Liechtenstein in zaviješ slabih 30km pred St. Antonom levo direktno v Švico, privarčuješ pri tunelnini in še švicarske vinjete ne rabiš.

konikica
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON To Maj 08, 2012 2:55 pm

OdgovorNapisal/-a konikica » Če Maj 10, 2012 9:29 pm

jaz se v Švico ponavadi peljem kar čez Munchen (vsaj pozimi), ker ja AC in časovno najhitrejše. Je pa pot precej lepša, če greš tako, kot je VinS predlagal. Priporočam pa ogled Berner Oberland (npr. Wengen in Eiger, Mönch, Jungfrau), Bern, Ticino (Bellinzona, Valle Verzasca npr.). Tako, da bi tura zgledala nekako tako: SLO-(LIE)-Bodensee-St.Gallen-Zürich-Bern-Thun, Interlaken, Berneroberland (Lauterbrunnen, Wengen), Luzern, Bellinzona, Locarno, Lugano in cez Italijo domov. Druga moznost bi bil francoski del (mogoce povezava z Bernom): Neuchatel, Lausanne, Geneva. Ampak to je ze malo dalec za vikend.

redhot
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Če Jan 31, 2013 12:58 pm

OdgovorNapisal/-a redhot » Če Jan 31, 2013 2:20 pm

Pred leti sem naredil po Švici krog v smeri Zurich, Schwyz, Luzern, Bern, Ženeva, Lozana, Basel, Schaffhausen, skok do Konstance, in čez St. Gallen nazaj v avstrijsko Tirolsko. Najbolj se mi je dopadel Zurich. Šel sem v začetku decembra za nekje teden dni, hostle sem poiskal kar z LP-jem v avtu. Ponekod sem imel to srečo, da sem jih ujel na zadnji obratovalni dan v letu; decembra/v zimski sezoni hodi folk namreč v hribe (smučat, deskat, skratka na oddih oz. rekreacijo), v (manjših) mestih ni več toliko turistov, tako da veliko hostlov ne obratuje oz. so njihovi lastniki že na drugih lokacijah (bodisi na smučeh bodisi v službi ;)).

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov