najem avtomobila

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200
PridruženCOLON Ne Apr 01, 2012 8:13 pm

najem avtomobila

OdgovorNapisal/-a VinS » Po Apr 02, 2012 6:59 pm

V tej temi vse o najemu avtomobila v ZDA in Kanadi

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

Re: najem avtomobila

OdgovorNapisal/-a VinS » To Apr 17, 2012 3:18 pm

ZAVAROVANJA

vrste zavarovanj: vse agencije ponujajo prakitčno identična zavarovanja, le vsaka jih imenuje malo po svoje, zato sem spodaj napisal najpogosteje uporabljene kratice.

osnovno zavarovanje (podobno kot naše AO) običajno krije le škodo v višini nekaj 10.000 USD, kar je v praksi premalo, saj vas lahko v primeru povzročene nesreče nasprotna stran tudi toži za povzročene zdravstvene stroške. Zato je nujno izbrati paket, ki vključuje
razširjeno osnovno zavarovanje (ki se skriva pod kraticami SLI(Supplemental Liability Insurance), LIS, LP, EP (extended protection)) in krije povzročeno škodo do enega ali dveh milijonov USD.
Kasko zavarovanje, ki vključuje tudi zavarovanje proti kraji, se skriva za kraticami LDW (Loss Damage Waiver) ali CDW (Collision Damage Waive). To zavarovanje ima lahko odbitno franšizo (excess) ali je brez nje (no excess). Priporočam brez, tako da vam zavarovanje pokrije vse stroške pri eventualnih nesrečah.
Zavarovanje voznika in potnikov (kot naš AO+) – PAI (personal accident insurance)
Zavarovanje za primer nesreče z nezavarovanim vozilom - UMP (Underinsured Motorist Protection). To zavarovanje vas ščiti, če nesrečo povzroči nekdo, ki nima zavarovanja in vam ga tako ni potrebno tožiti za povzročeno škodo.
Avtomobilska asistenca – Roadside plus

Povzetek: Osebno vedno izberem razširjeno osnovno ter kasko zavarovanje, ostalo ne. Kaj se vam zdi pomembno se odločite pred prevzemom vozila. Na njem vam bodo namreč skoraj zagotovo hoteli prodati vse, kar je možno, zato takrat že takoj na prvo ponudbo odgovorite z odločnim NE, da imate potem do konca prevzema mir.

iz članka http://blog.posvetu.si/wp/2012/04/17/zavarovanja-pri-najemu-avta-v-zda/

matjazy
PrispevkovCOLON 5
PridruženCOLON To Maj 29, 2012 1:40 pm

OdgovorNapisal/-a matjazy » Če Jun 14, 2012 2:05 pm

Ravno mi je poteklo mednarodno vozniško dovoljenje. Nekateri ga imajo s seboj v zda, drugi ne.. se ve, kako je s tem? Ali je dejansko obvezno ali ne?

In pa še če smo ravno pri rent-a-carih. Ima kdo izkušnje z izposojo ter vrnitvijo avtomobila v istem mestu vendar na drugi lokaciji? Npr jaz imam namen v SFju avto vzet poleg convention centra, takoj ko zaključim s predavanji, vrnil ga bom pa na letališču. Razlika v ceni je približno 1€ (če bi vrnil in vzel na letališču), prihranim pa nekaj časa in denarja s tem...

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Pe Jun 15, 2012 12:07 am

matjazy napisal/-aColonRavno mi je poteklo mednarodno vozniško dovoljenje. Nekateri ga imajo s seboj v zda, drugi ne.. se ve, kako je s tem? Ali je dejansko obvezno ali ne?

In pa še če smo ravno pri rent-a-carih. Ima kdo izkušnje z izposojo ter vrnitvijo avtomobila v istem mestu vendar na drugi lokaciji? Npr jaz imam namen v SFju avto vzet poleg convention centra, takoj ko zaključim s predavanji, vrnil ga bom pa na letališču. Razlika v ceni je približno 1€ (če bi vrnil in vzel na letališču), prihranim pa nekaj časa in denarja s tem...

Mednarodno vozniško - jaz sem prejšnjič vzel s sabo kar pretečenega, se je tako ali tako samo prevod, če bi slučajno kdo kompliciral. Formalno je sicer obvezno, v praksi tega nikjer ne zahtevajo (z izjemo George-Atlanta), tudi na tujih forumih ni zaslediti kakšnih poročil o problemih, če se npr. kaj zgodi brez tega dovoljenja.

V SF ne bi smelo biti problemov, edino v poslovalnici v mestu je možno, da bo izbira avtomobilov manjša kot na letališču (kar pa lahko obrneš tudi v svojo korist, saj če tvojega modela nimajo ti morajo dati boljši avtomobi). V Kaliforniji na splošno agencije ne smejo zaračunavati dodatno za vračilo na drugem kraju znotraj te zvezne države.

jansi
PrispevkovCOLON 17
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2012 8:06 am

OdgovorNapisal/-a jansi » Pe Jun 22, 2012 2:51 pm

Pozdravljeni,
Zanima me glede starostnih omejitev, oz. doplačil...
Potovali bomo trije (California, Los Angeles), od tega sta 2 mlajša od 25 let. Doplačila za (dodatnega) voznika, ki je mlajši od 25 let pa so kar visoka- od 25$/dan naprej. Kar v treh tednih znese okrog 400+€!
Razmišljal sem, da bi se samo jaz prijavil kot voznik, ker sem starejši, pa bi se ostali vozniki potem "švercali".

1. A je imel že kdo kakšne izkušnje s tem?
2. A policija, če te ustavi tudi pregleda če je prijavljen voznik res na voznikovem mestu (in če je starejši od 25)? Iz policistovega vidika je, če se ne motim važno da imaš vozniško dovoljenje, da se držiš prometnih predpisov, da je avto registriran/zavarovan in da ni ukraden (prijavljen kot ukraden) !?
3. Kakšne so sankcije in kdo jih izdaja? Kazen policista, ker na "nalogu" ni prijavljena oseba, ki je dejansko upravljala z vozilom? Ali pride do težav le v primeru nesreč zaradi zavarovanj in potem ponudnik rentacarja od tebe zahteva plačilo-se "razveljavi pogodba"?
4. A to, da je dejansko prijavljen voznik prisoten v avtu, čeprav ne na voznikovem mestu ne pomaga pri izogibanju težavam/kazni?
5. A policista moti tudi to, da je voznik mlajši od 25, ali je to le stvar ponudnika rentacarja, ki ima taka pravila?

Kakšna pa je verjetnost, da te policaji ustavijo (kljub temu, da voziš po predpisih)? Kakšne so kaj vaše izkušnje s policisti v teh krajih (California, Nevada, Utah, Arizona)?

Hvala in lp

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » To Jun 26, 2012 2:57 pm

jansi napisal/-aColonPozdravljeni,
Zanima me glede starostnih omejitev, oz. doplačil...
Potovali bomo trije (California, Los Angeles), od tega sta 2 mlajša od 25 let. Doplačila za (dodatnega) voznika, ki je mlajši od 25 let pa so kar visoka- od 25$/dan naprej. Kar v treh tednih znese okrog 400+€!
Razmišljal sem, da bi se samo jaz prijavil kot voznik, ker sem starejši, pa bi se ostali vozniki potem "švercali".

1. A je imel že kdo kakšne izkušnje s tem?
2. A policija, če te ustavi tudi pregleda če je prijavljen voznik res na voznikovem mestu (in če je starejši od 25)? Iz policistovega vidika je, če se ne motim važno da imaš vozniško dovoljenje, da se držiš prometnih predpisov, da je avto registriran/zavarovan in da ni ukraden (prijavljen kot ukraden) !?
3. Kakšne so sankcije in kdo jih izdaja? Kazen policista, ker na "nalogu" ni prijavljena oseba, ki je dejansko upravljala z vozilom? Ali pride do težav le v primeru nesreč zaradi zavarovanj in potem ponudnik rentacarja od tebe zahteva plačilo-se "razveljavi pogodba"?
4. A to, da je dejansko prijavljen voznik prisoten v avtu, čeprav ne na voznikovem mestu ne pomaga pri izogibanju težavam/kazni?
5. A policista moti tudi to, da je voznik mlajši od 25, ali je to le stvar ponudnika rentacarja, ki ima taka pravila?

Kakšna pa je verjetnost, da te policaji ustavijo (kljub temu, da voziš po predpisih)? Kakšne so kaj vaše izkušnje s policisti v teh krajih (California, Nevada, Utah, Arizona)?

Hvala in lp

Kot to jaz razumem je to stvar dogovora med tabo in agencijo, ki je lahko problematična v primeru uveljavljanja pravic iz zavarovanja. Na nobenem tujem forumu še nisem zasledil, da bi policaji to kontrolirali. Nas v dobrih 25.000 km na zahodu ZDA ni ustavil noben policaj, smo vedno vozilo malo čez omejitev, pazili pa smo v posebnih conah (šole...). Misli da leta 2008 tudi nismo imeli urejenih dodatnih voznikov, pa se je (na srečo) vse izšlo OK.

Seveda pa imate lahko velike probleme, če je nesreča tako velika, da se jasno vidi, da je vozil nezavarovan voznik.

Za cenejši najem za mlade voznike poglej še to temo http://forum.posvetu.si/phpbb/viewtopic.php?f=10&t=271&start=10 ali pa pri kakšni agenciji, ki ima komplete za mlajše pod 25 let, a za tri teden boš težko prišel bistveno pod 1000€. Poglej recimo http://www.usrentacar.co.uk/, http://www.drivefti.de, verjetno najugodnejše ponudbe pa preko tega linka: http://www.alamo.de/Hotdeals/732/de/alde_alamojungfahrerpaket?iata_code=AL020683

blaz89
PrispevkovCOLON 20
PridruženCOLON Sr Maj 02, 2012 1:27 pm

OdgovorNapisal/-a blaz89 » Če Jun 28, 2012 11:43 am

VInS na linku, ki si ga podal : http://www.alamo.de/Hotdeals/732/de/ald ... e=AL020683 so ponudbe precej mamljive! :) Ker v nemščini nisem preveč dober, bi samo preveril, če so v to ceno ( ki jo vrže ven po tistem, ko izpolniš vsa polja) všteta vsa zavarovanja in dodatek za mladega voznika? Ker v tem primeru je razlika v ceni med SUper cheap car rental in to ponudbo zgolj 100evrov, zaradi česar bi bilo vredno malo premisliti! ;)

VinS
Site Admin
PrispevkovCOLON 200

OdgovorNapisal/-a VinS » Če Jun 28, 2012 3:04 pm

vse pomembno je vključeno

če skopiram nemški original:
Im Paket inklusive:

Vollkaskoversicherung ohne Selbstbeteiligung
Diebstahlschutzversicherung ohne Selbstbeteiligung
Erhöhte Haftpflichtversicherung bis zu 1 Mio USD/CAD
Steuern und Gebühren
Unbegrenzte Meilen
Erste Tankfüllung (ab 3Tagen inkl. / außer Manhattan)
Jungfahrergebühren für alle Fahrer zwischen 21-24 Jahren
Alle Zusatzfahrer ab 21Jahren

in hiter prevod:

v paketu je vključeno
-poln kasko brez lastne soudeležbe (odbitne franšize)
-zavarovanje proti kraji brez lastne soudeležbe (odbitne franšize)
-zvišano osnovno zavarovanje do 1 mio USD
-davki in prispevki
-neomejeno milij
-prvi tank bencina !!
-doplačilo za mlade voznike od 21-24 let
-več voznikov nad 21 let

blaz89
PrispevkovCOLON 20

OdgovorNapisal/-a blaz89 » Če Jun 28, 2012 3:22 pm

VinS najlepsa hvala! ;)

blaz89
PrispevkovCOLON 20

OdgovorNapisal/-a blaz89 » Pe Jun 29, 2012 10:07 am

VinS v zvezi s to nemško spletno stranjo od Alama: Če rezerviram in plačam najem avtomobila preko spleta potem na letališču avto samo prevzamem ali je potrebno tam še kaj dodatno plačevati? Slišal sem, da so te cene na spletu vedno nižje od tistega kar nakoncu plačaš. Kako je s tem? :)

Ter še ena zadeva: če dam pri izbranem avtomobilu Wahlen mi v naslednem koraku vrže ven še dodatke, ki jih želim pri avtomobilu izbrati. Tukaj me zmoti možnost "Ausnahmen für 21-24 Jährige". Če si prav razlagam je to dodatek za mladega voznika? Torej pride na tisto ceno, ki jo vrže program v osnovi ven (pri paketu mladi voznik) še ta dodatek, ali si jaz to narobe razlagam? :)

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov